Je svatba důležitá?

25. 3. 2019 0 Comments

Vyrůstáme v éře amerických filmů, kde na nás takzvaný happy end křičí z každé závěrečné scény a my si tak automaticky vsugerováváme, že to je to, proč člověk žije. Tedy aby si našel skvělý protějšek, se kterým se bude milovat do konce dní a vše bude zalité růžovou barvou. Zajímavé však je, že počet vztahů, které dojdou v opravdu šťastný konec, tedy svatbu, rapidně ubylo během posledních desítek let. Je tedy svatba něco opravdu tak důležitého?
žádost o ruku
Odpovědí by mělo být, že rozhodně je, pokud se ve vztahu plánují děti. Není dobré, aby vyrůstaly v rodině, kde nejsou pevně dané definice vztahu a mohlo by to vést k jejich duševním problémům do budoucna a celkově k velmi těžkému hledání svého vlastního protějška. Svatba není jen obřad, je to něco, čím ztvrdíte svou lásku a budete mít mezi sebou ještě větší pouto. Jak se říká, co Bůh spojil, člověk nerozloučí a tak to je… Bohužel je v dnešní době ještě více než nesezdaných párů, párů rozvedených. Je to opravdu smutné, neboť na tom konci není nic dobrého a pro děti je to jedno z nejstresovějších obdobích v životě. Zásnuby a svatba jsou tedy opravdu důležité, ale člověk by se do nich neměl hnát po hlavě, ale naopak s rozmyslem a s jasným vědomím toho, že to není jen tak pro zábavu. Je důležité si uvědomovat, že vztah muže a ženy nejsou jen krásné a světlé chvilky, ale že to s sebou nese taky řadu problémů, o kterých je důležité spolu mluvit a společně se přes ně přenášet k úspěšnému konci.
výměna prstenů
To je totiž to, co činí vztah opravdu silný a výjimečný. Pokud tedy máte pocit, že jste našli tu pravou či pravého (nikde není jasně dáno, že musí žádat o ruku muž), tak jděte do toho. Jestli ale máte nějaké pochybnosti, tak jednejte s chladnou hlavou a s rozmyslem. Ušetříte si tak dopředu zlomená srdce a problémy, které se pak s vámi potáhnou ještě řadu let a nikdy zcela nezmizí.