Jsou krátké svatební šaty vhodné?

11. 8. 2020 0 Comments

Není pochyb o tom, že svatba je jednou z největších událostí v životě každého člověka. Avšak jako vše ostatní, i ona podléhá módním trendům, a to ať už se to týká samotného obřadu, místa konání či oblečení jak svatebních hostů, tak ženicha a nevěsty.

Přesto však až dodnes platí, že se jedná o významnou událost a podle toho bychom se měli také strojit. Ženy obvykle přichází buď v šatech, nebo kostýmku, muži pak v saku a košili. Nevěsta by pak měla být ze všech nejlépe oblečená a přitahovat co největší pozornost.

saty1

I proto jsou obvyklé nadýchané, bohatě zdobené šaty. Jejich barva je pak obvykle bílá. To má symbolizovat čistotu, i když většina lidí již o tomto významu ani neví. Proto se do bílé strojí i nevěsty, které již pannami nejsou.

Ovšem jaký typ šatů je vhodný? Standardem jsou samozřejmě ty dlouhé, nadýchané, kdy je vlečka tak dlouhá, že ji buď nesou družičky, nebo ji nevěsta táhne po zemi. Často jsou bohatě zdobené a vyšívané, zkrátka vše je dělané tak, aby nevěsta co nejvíce zářila.

svatsaty1

Výše popsaný typ se hodí především na velkou svatbu, kdy se sjedou i ty nejvzdálenější příbuzní a pozván je prakticky každý, kdo ženicha či nevěstu alespoň trochu zná. Ovšem co když snoubenci chtějí mít skromnější obřad, jen v tom nejužším rodinném kruhu, případně pouze za účasti svědků?

Zde je možné, aby si nevěsta vzala krátké svatební šaty. Ty jsou dělány tak, aby spíše než vytváření dojmu samy o sobě spíše podtrhovaly nevěstu a její figuru. Je tedy potřeba se zamyslet, zda skutečně máte vhodnou postavu pro tento typ šatů.

Jen máloco je totiž horšího, než když je nevěstě vidět každý záhyb i každý faldík. A to nemusí být jen proto, že si vezmete špatnou velikost. Je tedy dobré vzít si sebou na zkoušení někoho, kdo bude upřímný a nebude vám jen říkat, že vám vše sluší. Věřte mi, až se budete dívat na svatební video a fotografie, pak to rozhodně oceníte.