Ohřejte vodu v bazénu rychleji, použijte fólii

12. 6. 2017 0 Comments

Nemůžete se dočkat letní sezóny a každodenního koupání? K tomu potřebujete bazén. Na našich zahradách už celkem běžná věc. Mít vlastní bazén je dnes snadné. Často ho pak napouštíme vodou z vlastní studně, ta je ale velmi chladná.
Vlastně je voda po napuštění skoro ledová. Pokud máme bazén větší, voda bude ledová o to delší dobu. Nechat ohřát vodu na potřebnou teplotu může být velmi zdlouhavé. Čekat však nechceme a naše děti už vůbec ne, jim ale chladná voda může vadit nejvíce.
Pro nás netrpělivé však existuje několik možností, jak si čekání zkrátit. Ne, opravdu nemusíme napouštět bazén teplou vodu, to by bylo značně neefektivní a také hodně pracné. Využít však můžeme speciální ohřívače či příslušenství v podobě fólií.float

Příjemně teplá voda po celé léto, i během noci

S rychlejším ohřevem vody nám dnes mohou pomoci speciální solární plachty https://eshop.techneco.eu/Solarni-plachty. Tyto plachty se určitým způsobem podobají bublinkové fólii, výstupky jsou však mnohem větší.
· Pokud tuto fólii správně umístíte, tedy tak, že se přímo dotýká vodní hladiny, voda v bazénu se ohřeje celkem rychle.

· Solární fólie ovšem kromě ohřevu také zamezuje tepelným ztrátám v případě nepoužívání bazénu v noci nebo při horším počasí.

· U nás seženete plachty v různých rozměrech a tvarech, přesně pro váš bazén, nemusíte se tedy bát, že pro váš typ bazénu nebude k dispozici.

· Vyrábí se v černé či modré barvě.
Pokud máte právě napuštěný bazén a chcete mít vodu příjemně teplou během krátké doby, určitě si solární plachtu pořiďte. Kdykoli se nebudete koupat, voda se s její pomocí bude postupně ohřívat a navíc během noci či chladnějších dní nedojde k jejímu ochlazení. Navíc šetříte přírodu, protože k ohřevu vody využívat přírodní zdroj, tedy sluneční záření.sun