Cestujeme s dětmi

5. 3. 2020 0 Comments

Když chcete vycestovat s dítětem, je třeba myslet dopředu. Zejména, pokud se jedná o dítě mladší. To nejdůležitější je samozřejmě bezpečnost. Proto před tím, než se vydáte na cestu vyzkoušejte především dětskou sedačku. Dbejte na to, aby vaše ratolest měla po celou dobu jízdy dostatek pohodlí.
Dále se postarejte o to, aby se po cestě měla čím zabavit. Ať už zvolíte knížku, oblíbenou hračku nebo pro děti větší třeba tablet. V autě bude klid a vy se tak budete moci plně věnovat řízení.
Nezapomínejte na pohodu. Když budete klidní a pozitivní, dítě bude vaši náladu vnímat a bude se cítit stejně dobře.Zpříjemněte si čas za volantem

Připravte je

Seznamte je s jízdou. Dopřejte si společně krátkou zkušební vyjížďku a vysvětlete jim co se děje. Vnímejte okolí. Ukažte jim zajímavé věci kolem a smějte se. Dítě si auto spojí s příjemnými zážitky a bude se těšit na další.

Občerstvení

Vždy je třeba mít při sobě něco na zub. Hlavně při delších cestách je jídlo velice důležité. Pokud cestujete v létě, kdy se teploty pohybují kolem 30 stupňů zaopatřete nejen dětem ale i sobě dostatek tekutin. Nespoléhejte se na nabídku u čerpacích stanic. Mnohdy je dětský sortiment velmi omezený, ne-li žádný.

Nevolnost

Jestli vaše dítka trpí při cestování nevolností, sežeňte jim lízátka, která fungují jako kinedryl. Nejen, že předejdete případným nepříjemnostem, ale také je zabavíte.  Pravidelně větrejte a zamezte přehřátí.
S dětmi staršími pro navození příjemné atmosféry můžete hrát hry. Nechte je hádat, zpívat nebo vykládat pohádky. Povídejte jim o místě, kam jedete. Řekněte, co všechno tam můžou dělat a jak se jim tam bude líbit. Uvidíte, jak se budou těšit a zapomenou na všechny strasti.Co s sebou
Předem si zjistěte, kde je možno s autem zastavit. Je dobré dělat přestávky a kdo je připraven, není překvapen!
Dalším nepostradatelným pomocníkem jsou vlhčené ubrousky. Ty je dobré mít v autě již připravené. Nikdy nevíte, kdy se budou hodit a využití mají široké.
Zbytečně se nestresujte a malá nedorozumění házejte za hlavu. Nikdo není dokonalý. Při cestování je nejdůležitější být opatrný a užít si to. Nepřenášejte na své okolí zbytečný strach či stres a naučte se sami sobě občas zasmát. Jednou budete rádi vzpomínat na jízdy s rodinou.
Šťastnou cestu!