Discgolf, proč je vhodný zrovna pro Vás?

23. 3. 2020 0 Comments

Tento sport vznikl v 70. letech v USA. Zatím není tak známý, ale postupem času si i u nás získává své příznivce. Pravidla této hry vycházejí z klasického golfu. Avšak ve srovnání s golfem je provozování discgolfu finančně méně náročné, proto si tuto hru může dovolit téměř každý. Také věk nehraje roli, protože to není fyzicky náročný sport. Navíc se provozuje venku v parcích na discgolfových hřištích, takže budete na čerstvém vzduchu a zároveň si užijete zajímavou hru a pobyt s přáteli. To přispívá i k celkové psychické pohodě. Jediný problém by snad mohl být v tom, že je to hra pro více lidí, tudíž musíte mít k sobě aspoň jednoho parťáka.
Jaká jsou pravidla této hry?park
Cílem je trefit se s létajícím diskem do ocelového koše, který je umístěn nad zemí a to, co nejmenším počtem hodů. Pokud se netrefíte při prvním hodu, musíte pokračovat házením z místa, kde dopadl Váš disk, a to tak dlouho, dokud se netrefíte do koše. Stejné pravidlo platí pro Vaše spoluhráče. Ten, kdo se strefí nejdříve, počká na ostatní hráče a pak se společně přemístí na další stanoviště. Podobně jako u golfu, mají i discgolfová hřiště několik stanovišť, které se od sebe liší délkou a náročností terénu.disk na hraní discgolfu
Co budete k provozování tohoto sportu potřebovat?Pro začátek stačí každému hráči jen jeden disk (cena disku se pohybuje okolo 250 Kč). Pokud si nejste jistí, jestli Vás tato hra bude bavit, nemusíte si disky hned kupovat. Je možné si je na zálohu zapůjčit. Samozřejmě při pokročilém hraní už hráči používají více disků, které se liší letovými vlastnostmi a kvalitou materiálu. Existují disky na střední vzdálenost, disky, které se používají při výchozím hodu na maximální vzdálenost, disky na dohazování při krátké vzdálenosti od koše a mnohé další. Dokonce se u nás už i pořádají turnaje. Pokud chcete zjistit, kde se u Vás nachází nejbližší discgolfové hřiště, můžete zadat do internetového prohlížeče dotaz-mapa discgolfových hřišť a otevře se Vám mapa hřišť v celé republice. Pak už stačí jen vyrazit!