Co je to SoundCloud?

10. 12. 2022 0 Comments


Pokud máte rádi hudbu a rádi objevujete nové umělce, nové žánry a podobně, možná už jste slyšeli o platformě SoundCloud. V našich končinách jde o celkem neznámou ale rozhodně velmi zajímavou platformu, která stojí za vaši pozornost.

Tato stránka byla založena v roce 2007 a byla jednou z prvních streamovacích služeb ohledně hudby. Jak tyto streamovací služby vlastně fungují? Jednoduše. Zaplatíte poplatek, obvykle měsíční a máte přístup ke knihovně dané platformy, která obsahuje různé skladby, které si můžete poslechnout. Větší platformy mají až několik miliónů skladeb.

hudba

V čem je SouundCloud specifický? Umělci mohou sami nahrávat hudbu na tuto platformu, což třeba u Spotify nefunguje tak jednoduše. Tím se otevírá pro posluchače knihovna plná originální a nové hudby, kterou třeba ani nemají nikde jinde šanci si poslechnout. Drtivá většina posluchačů preferuje SoundCloud právě z tohoto důvodu. Pokud dávají umělci SoundCloudu přednost, bývá to zase z toho důvodu, že jejich odměny jsou až téměř o 20% vyšší, než na Spotify.

Dřívě SundCloud hodně utrpěl tím, že měl špatné rozhraní a špatný design stránek a aplikace. To se v posledních letech zlepšilo. Byli také žalováni za porušování autorských práv.

Dnes už jsou všechny jejich problémy téměř minulostí, ale je pravda, že se tato platforma potýká s finančními problémy. Pár let zpět to dokonce vypadalo, že skončí úplně. Ale ustáli to a tak si i nyní můžete na těchto stránkách vychutnat svou oblíbenou hudbu. Nejzákladnější předplatné stojí měsíčně 135 Kč a neomezené členství vychází cca na 270 Kč za měsíc.

hudba

Je jen na vás, jestli se rozhodnete pro Spotify, SoundCloud nebo třeba úplně jinou platformu streamující hudbu. V dnešní době je už konkurence opravdu vysoká. Chcete si stáhnout svojí oblíbenou písničku a moci ji poslouchat i v době, kdy nejste připojení k internetu? Využijte tedy Soundcloud downloader 320 Stahuj videa.