Jak zajistit motivaci dítěte ke studiu?

23. 8. 2022 0 Comments

Pryč jsou dny, kdy si děti celé hodiny hrály v areálu budovy, rozbíjely sklenice, jedly u přátel a praly se o to, kdo vyhrál a kdo podváděl. Rodiče si obvykle stěžují, že je toho tolik k učení a k domácím úkolům, kde je čas na hraní? jak uděláme ze studia zábavnou činnost pro dítě? jak si může užít dětství a udržet se na špičce konkurence?

Stanovte si týdenní cíle: Rodiče by si měli stanovit týdenní cíle podle témat a předmětů probíraných ve škole a rozhodnout se pro den v týdnu, kdy by se měl připravit na týdenní část. Nepropadejte panice, pokud se toho v určitý den mnoho neudělalo. Povzbuďte dítě, aby se zakrylo až do cílového dne. Samozřejmě si stanovte realistické cíle, vezměte v úvahu každodenní domácí úkoly, čas na odpočinek a další aktivity. Můžete přimět děti, aby si samy stanovily cíle. Byla by to fantastická lekce plánování a realizace.

m

Vytvořte studijní skupinu: Vytvořte skupinu 3-4 dětí – spolužáků dítěte, těch, s nimiž se skvěle cítí. Všichni by měli mít stejný studijní cíl. V naplánovaný den – řekněme pátek odpoledne, si dejte záležet, abyste se sešli u někoho doma/kavárně, připravte dotazník/kvíz pro všechny související s týdenním cílem. Po kvízu mohou dostat malou odměnu a poté je vzít do kina/parku/na pláž jako odměnu za splnění jejich týdenního cíle. Mít své nejlepší přátele ve stejné cílové zóně povzbudí dítě, aby se pravidelně učilo a mohlo by dokonce dopadnout lépe v testech, účinně to sníží stres během zkoušek.

m

Čas hraní: Na každý den by mělo být naplánováno několik hodin volného hraní/sportu, bez ohledu na domácí úkoly, hodiny navíc a studium. Koneckonců akademici nejsou všechno na světě. Mít klidné a vyrovnané dítě mu zajistí dobré zdraví a štěstí do budoucna.

Pozor: Velká studijní skupina nemusí být dobrý nápad. Bude to jako ve škole a ve třídách, odebere to zábavný prvek. Nikdy děti nesrovnávejte. Pamatujte, že chcete, aby bylo studium zábavné a ne aby vaše dítě nebo někdo jiný vypadal malý. Vyhněte se známkování nebo řazení, jinak to bude další stres, který budete muset řešit každý týden.
Pamatujte, že to děláte proto, aby bylo studium zábavné a abyste se zbavili tlaku a stresu současného vzdělávacího systému.