Cvičme v rytme aneb plavková sezóna se blíží

24. 1. 2022 0 Comments

Zachovejte klid, ještě je dost času na to, abyste se vrátila do formy. Pokud zkombinujete zásady zdravé životosprávy a pravidelný pohyb máte vyhráno. V létě v plavkách se blýsknete a nikdo nebude vědět kolik přesně vaše váha ukazovala.

Pohyb

Celá natěšená si chcete zakoupit roční permanentku do fitka. Zadržte. V první řadě je škoda zavírat se do fitness centra, když můžete krásně sportovat venku. A za druhé se nejprve zamyslete, jaký sport vás bude bavit. Byla by škoda, abyste po první lekci zjistila, že vás běhání na pásu absolutně nebaví. Abyste měla z pohybu dobrý pocit je opravdu důležité, aby vás bavil. Nedělejte jej z nutnosti. Oprašte in-line brusle, nasaďte sluchátka do uší a vyrazte na stezku. Při hodinové jízdě v mírném tempu spálíte cca 400kcal. Nebo si pořiďte kolo, dostanete se s ním mnohem dál a můžete si užít i pěkné výlety. Při mírném tempu za hodinu spálíte cca 570kcal. A mezi super spalovače kalorií se také řadí zábava z dětství a totiž skákání přes švihadlo. Za půl hodiny skákání můžete spálit až 500kcal.

Tip: sportujte alespoň 2-3x týdně

sport

Strava

Zde platí to samé co u pohybu. Zdravá strava nerovná se dieta. Drastické diety nemají význam, protože po jejich skončení byste stejně nabrala shozené kilogramy zpět. Upravte si jídelníček dle zásad zdravé životosprávy, ale nechte si i malý prostor (bez výčitek) na nedělní zákusek. Uberte na množství jídla a zařaďte co nejvíce čerstvých a nezpracovaných potravin. Váš jídelníček by měl tvořit co nejvíce ovoce, zeleniny, celozrnných potravin, ryb, libového masa, zakysaných mléčných výrobků a luštěnin.

zelenina

Příklad jídelníčku

Snídaně: ovesná kaše s ořechy

Svačina: ovocný salát posypaný drcenými lněnými semínky

Oběd: těstovinový salát s brokolicí a kuřecím masem

Svačina: celozrnný chléb se sýrem cottage

Večeře: grilovaná treska, pečené batáty, zelenina