Existuje ideální váha a myslíte si, že vy ji máte? Zkuste si to spočítat.

20. 6. 2020 0 Comments

Každý z nás by chtěl mít ideální míry a váhu si udržovat po celý život. To se však poštěstí jen málokomu. A jak jste na tom vy se svou váhou, víte to?

Existuje ideální váha a myslíte si, že vy ji máte? Zkuste si to spočítat.

Kdo by se nechtěl pyšnit ideální váhou a křivkami, za které by se nemusel nikdy stydět. Asi všichni bychom chtěli jíst i pít co hrdlo ráčí a neřešit při tom nějaké to kilo navíc. Upřímně tohle se ale povede jen hrstce vyvolených, většina z nás totiž problémy s váhou musí alespoň někdy v životě řešit a spousta lidí má problémy s váhou po celý svůj život. A jak jste na tom se svou váhou vy? Víte, zda ji máte tak akorát nebo potřebuje nějaké to kilo shodit a možná naopak nabrat? Měli byste znát svůj BMI index, tohle číslo vám v mnohém napoví.

pexels-photo-3758748

Myslíte, že musíte zhubnout? Vypočítejte si to!

O čísle, které orientačně udává to, jak je na tom člověk se svou váhou, jste už dost možná slyšeli. Jde o BMI https://bmikalkulacka.cz/ číslo, které se vypočítává z konkrétní váhy člověka, jeho výšky a zapotřebí jsou také údaje o věku a pohlaví. Vzniklé číslo pak ukazuje na to, jak je na tom člověk se svou váhou podle odborně sestavené tabulky. Zjistit se tak dá, zda je člověk podvyživený, má ideální váhu, nadváhu nebo obezitu. Číslo ovšem slouží pouze jako orientační ukazatel, není možné se na něj spoléhat stoprocentně.

pexels-photo-416778

Odborníci totiž poukazují i na to, že z těchto údajů nelze stoprocentně vyčíst, zda má člověk v těle svaly a tuky a v jakém poměru. Což může být někdy opravdu zavádějící. Ve směs je ale velmi dobré ho znát. Pro mnoho lidí právě zjištění pravdy, jak na to skutečně jsou, může znamenat hodně a stát se jejich odrazovým můstkem, který je dovede k lepšímu a zdravějšímu životnímu stylu.

Jak k tomuto číslu dojdeme?

Spočítat si BMI číslo není nic složitého. Pokud docházíte pravidelně k lékaři, on sám vám ho může vypočítat, znát jej bude chtít i výživový poradce ale vypočítat si ho můžete i vy sami. Na internetu jsou k dispozici kalkulačky, do kterých stačí dosadit potřebné údaje, a za pár vteřin se dozvíte výsledek.

Kromě čísel se ale spoléhejte i sami na sebe a svůj pocit. Žít zdravě se vyplatí a projeví se to nejen na vaší postavě.