Jak běžné je satelitní sledování vozidel

20. 6. 2020 0 Comments

Je samozřejmé, že doba se mění. A v nové době se objevují nová rizika. Lidé se obávají nejrůznějších věcí, ať už oprávněně či neoprávněně. A v dnešní době je jedním z hlavních témat sledování pomocí moderních technologií, ať už jde o konkrétní osoby, nebo například o vozidla.

V souvislosti s tím je potřeba si položit otázku: je satelitní sledování vozidel ve velkém měřítku reálné? Abychom mohli odpovědět, pojďme se podívat, co vše by k tomu bylo potřeba, a jak moc je pravděpodobné, že jednotlivé státy skutečně něco takového dělají.

auto1

V první řadě se pojďme podívat na potřebné vybavení. Pojďme uvažovat o tom, že veškerá vozidla na území republiky jsou skutečně sledována fakticky neustále, jak se toho někteří bojí. Jaké jsou tedy potřebné náležitosti?

V první řadě je to dostatečně výkonný sledovací systém. Ten dnes již máme, a to v podobě GPS. Ta je zabudována v naprosté většině moderních automobilů jako navigace. Rozhodně je to užitečný nástroj, který nám pomůže určit naši polohu a řekne nám nejkratší cestu k našemu cíli. Ovšem zde musíme vzít v úvahu fakt, že dodnes na našich silnicích jezdí poměrně velká spousta starších automobilů, které tento systém zabudovaný nemají. Pokud si jejich majitelé nekoupí externí navigaci, není možné je sledovat.

satelit3

Dále je zde nutné si uvědomit, jak rozsáhlou počítačovou i personální sílu by takovýto sledovací projekt vyžadoval. A není příliš pravděpodobné, že by se za celou tu dobu někdo z těchto lidí nepodřekl, byť jen před rodinou nebo například před přáteli večer v hospodě u piva.

Argument, že všechny naše automobily sledují buď Američané, nebo Rusové, také neobstojí, opět kvůli obrovskému množství lidí, které by muselo být zapojeno. Tito lidé by samozřejmě vyžadovali plat jako kterýkoliv jiný zaměstnanec, avšak jejich pracovní síla by pak chyběla ve výrobě.

Takže stručně řečeno, kompletního sledování veškerých vozidel se není třeba bát. A pokud přesto máte strach, pořiďte si nějaký starší model. Pak budete v bezpečí.