Hledáte levný a rychlý způsob přepravy?

25. 2. 2022 0 Comments

Elektrický skútr je moderním dopravním prostředkem, který nabývá na stále výraznější oblibě. V čem tkví jeho nejdůležitější přednosti?

S elektrickým skútrem se dostanete všude

S elektrickým skútrem se můžete bez problémů pohybovat v husté městské dopravě. Skútry jsou „vozítka“ skladná, kompaktní a charakteristická nízkou hmotností ve srovnání s benzínovými variantami.

Nízká hmotnost se projevuje nejen při samotném provozu, ale obecně při transportu z místa na místo. Elektrický skútr je proto jednoznačně dobrou volbou také pro dámy a starší lidi.

Skútr na baterii neprodukuje hluk, emise nebo škodlivý zápach. Proto se k němu staví vstřícně i města, která jednoduše zejména do historických center klasické dopravní prostředky se spalovacím motorem už vpouštět nechtějí.

žena na skútru

Elektroskútry však představují vynikající řešení také na výlety. Nabídnou prostor pro zavazadla, mnohdy i pro druhého spolujezdce a dojezd na jedno nabití v průměru 70-100 km, přičemž u verzí s duální baterií to může být až 200 km.

S elektrickým skútrem ušetříte (sebe i přírodu)

Zásadním důvodem pro nákup elektrického skútru je finanční úspora. Doby, kdy museli zájemci o tento typ pohonu sáhnout do kapsy pro vyšší desítky tisíc, už naštěstí minuly. Ceny benzínových i elektrických skútrů jsou srovnatelné, připravte si kolem 30 000 Kč za skutečně kvalitní modely.

Co se týče nákladů provozních, pohybují se doslova na pár korunách na kilometr. Elektřinu lze považovat za pohon levný a současně zcela ekologický. Provozní náklady jsou uváděny kolem 1 Kč na 10 km.

Současně musíme zohlednit i potenciální náklady servisní. Protože elektromotor i akumulátor jsou téměř zanedbatelně poruchové, pravidelně je potřeba kontrolovat pouze brzdy a pneumatiky.

Díky tomu jsou servisní náklady minimální. V čase musíte počítat pouze s nákupem nové baterie. Navíc není u elektroskútru nutné vyměňovat provozní kapaliny (olej).

elektrický mopoed

S elektrickým skútrem zažijete jednoduchost a bezstarostnost

V některých případech ušetříte dokonce i za povinné pojištění a pravidelné technické prohlídky. Lidově se takovéto skútry označují také jako elektroskútry bez řidičáku. Hlavním kladem totiž je to, že k nim nepotřebujete řidičské oprávnění.

Z pohledu legislativy se totiž považují za kolo. Mají omezenou rychlost i limitovaný výkon motoru, konkrétně váš skútr musí splnit maximální výkon 250 W a maximální rychlostí elektroskútru 25 km/h. Dokonce je nemusíte ani registrovat. S nadsázkou řečeno si takový stroj koupíte a hned jezdíte.

Důležité je však vsadit na kvalitní a prověřenou značku, která má ve svém portfoliu skutečně spolehlivé skútry. V tuzemsku platí za jednoho z nejoblíbenějších dodavatelů značka Racceway, která ve své produktové řadě má i elektroskútry, k nimž nepotřebujete řidičské oprávnění. Více na Motoe.cz.