Nebaví vás kalendáře z obchodů – vyrobte si kalendář sami

22. 2. 2022 0 Comments

Stolní odklápěcí kalendáře se již řadu let úspěšně prodávají a vytváří na našem psacím stole dekorativní prvek. Když se blíží konec roku, anebo se rok již přehoupl do začátku ledna, sháníme se po kalendářích a vybíráme je hlavně podle vzhledu. Ne vždy se však podaří obstarat to, co se nám líbí, buď nevyhovuje formát, font písma a jeho barva, a samozřejmě styl a forma potisku. Rádi bychom měli na stole třeba obrázky hradu Kokořína, zámku Lemberk a zámku Štiřín a zrovna tyto památky mezi nimi nejsou. Co takhle zhotovit si kalendář podle svého?

stolní kalendář

Na Internetu je k nalezení software, který to umožňuje, případně si můžete vytvořit vlastní návrh v PDF nebo ve Wordu, a to tak, že přesně podle vašich představ bude kalendář velký, barevný i koncepčně vyhovující.

Jednotlivé listy – kalendář může mít klasickou podobu, po jednotlivých listech, svázaných kroužkovým pořadačem. Je k tomu zapotřebí pouze barevná tiskárna (nejlépe laserová) a kromě pořadače i papírový karton, lepidlo, nůžky, technický nůž a pravítko.

Stanové véčko – kalendář můžete koncipovat i zcela odlišně. Např. vytisknete každý list zvlášť tak, že jej přehnete napůl, aby vzniklo obrácené písmeno V, a bude možné list opřít o stůl. Z jedné strany bude přehledný měsíční kalendář se jmény a vyznačenými svátky, na druhé straně vaše oblíbená fotografie. Každý list můžete zalaminovat do transparentní fólie, takže stačí listy vytisknout na barevné inkoustové tiskárně a nebudou se rozpíjet.

plánovací kalendář

Kalendáře v podobě obráceného véčka se hodí tam, kde máte přístup z obou stran psacího stolu, a kde vás zajímá jak fotografie, tak i jednotlivé dny. Samozřejmě můžete vytisknout véčko tak, že bude z každé strany jiný měsíc jak se jmény, tak i s fotografií. Možností je mnoho, můžete kalendáře pojmout i čtvrtletně nebo celoročně a budete mít v každém případě ozdobu na psacím stole. A kdo si potrpí na obzvlášť efektním vzhledu, může okraje kalendáře opatřit tenkými dřevěnými lištami, např. z dřevěných lamel okenních dřevěných rolet.