Malý byt

18. 12. 2019 0 Comments

S narozením miminka, miminek začínají radosti. Jak jde čas, rostou a váš byt je stále zaplavován dalšími a dalšími věcmi. Argumenty mužů, že to jsou zbytečnosti, u žen nemají zastání, neboť to dostaly od kamarádek zdarma a časem se to bude hodit. Co ale dělat, když žijete v malém bytě s dispozicí 2+1, či 2kk?
dětský pokoj
Za prvé si řekněte, že váš byt není skladiště. Pokud máte sklepní kóji, hodné rodiče, kteří vám uskladní  krabice s nepotřebnými věcmi, máte vyhráno. Chce to ale systém. Vše pečlivě a na první pohled  výrazně popisujte. Udělejte si systém. Nikdy nevíte, kdy budete něco hledat, tak ať nemusíte vše vybalovat. Věci balte tématicky a podle období (roční, vývojové).
Za druhé, pokud už vaše děti odrostly a nemáte k věcem citový vztah, musí z domu. Obdarujte kamarádky, které to ocení. Prodejte všechno. Dnešní doba těmto prodejům přeje. Využijte sílu sociálních sítí. Teď oceníte popisky na krabicích, kdy je můžete prodat jako celek. Doma si uklidíte a možná i něco málo vyděláte.
Máte uklizeno, co ale s dětmi, ty do krabice nezavřete. Uvědomte si, že by měly mít svůj vlastní prostor. Nejenže je naučíte pořádku za místnost, za kterou budou odpovědny, ale vy budete mít alespoň trochu klidu, protože je můžete vykázat do pokojíčku. Pro vás to znamená jediné. Spíte v obývacím pokoji. Neděste se! Nejste v tom sami. Z mála se dá udělat mnoho. Záleží jen na velikosti prostoru, zda si budete moci dovolit i postel, nebo budete spát na rozkládací pohovce. Nabídka spacích pohovek je pestrá. Pohodlí je zaručeno. Rychlé rozestlání je samozřejmost. Pohovky mají i úložný prostor, kam schováte peřiny.
obývací pokoj
Myslete na to, že méně je více. Nepřeplácejte tedy prostor. Buďte kreativní, než něco koupíte, přemýšlejte. Vše si v poměru rozkreslete na milimetrový papír, ať vidíte kolik prostoru jednotlivé kusy nábytku zaberou. Investujte do vestavěných skříní na míru. Je to sice nemalá investice, kterou ale hodně rychle oceníte. Veďte všechny členy domácnosti k pořádku. Na malém prostoru je to nutnost!