Nákup školních potřeb pro děti

3. 2. 2020 0 Comments

Sami to znáte, máte doma malého předškoláka, nebo školáka, který musí mít připravené různé pomůcky před samotným vstupem do školy. Seznam těchto pomůcek by vám měla dát škola jako taková nebo učitelé. Pokud nedodají seznam potřebných pomůcek včas, je třeba se jich zeptat prostřednictvím emailu, nebo telefonátu.
deník a psací potřeby

Některé základní ale dokážeme dát dohromady sami. Například různé psací potřeby jako je tužka, propiska, pravítko, ořezávátko a podobně. Některé kusy, které jsou potřeba na výtvarku nemusí sám rodič úplně odhadnout a domyslet. Dětem nemusí stačit pouze vodovky, tempery a štětec. Sama jsem se setkala s případem, kdy škola vyžadovala několik druhů kříd, barevných voskovek a roztíratelných barev. Ty se samozřejmě mohou prodražit. Proto se naskýtá otázka, jakým způsobem nakoupit pro naše dítě kvalitní, ale zároveň levné pomůcky?

Prohledávat recenze uživatelů před nákupem

Jako u všech výrobků nám mohou poradit názory samotných neovlivněných uživatelů. Ne každý výrobek recenze musí mít, zejména když se jedná pouze o psací potřeby nebo barvy. Ale když je to možné, měli bychom se ptát a dozvídat se, jak je výrobek kvalitní od ostatních uživatelů.
děti si malují

Nesahat hned po úplně nejkvalitnějších kusech

Nebudeme si nic nalhávat. Dítě stejně určitou věc bude potřebovat jenom chvíli, nebo ji hned vypotřebuje na začínající portréty a obrazy. Je tedy zbytečné kupovat ty nejkvalitnější kusy, které stojí nemalé peníze. Takovými značkami je například Koh-i-noor, který se rozhodně nevyplatí kupovat mladším dětem. O koupi dražších a kvalitnějších pomůcek uvažujte teprve tehdy, když se vaše dítě opravdu chce věnovat malování, nebo je starší a dokáže s nimi zacházet.

To ale neznamená, že byste měli brát tu nejlevnější variantu. Je lepší vybrat na základě kvality, ale neutrácet zbytečně vysoké částky.