Rušení letů mezi Prahou a Pekingem

18. 1. 2020 0 Comments

Jednou z novinek, která proběhne na poli mezinárodního turismu bude omezení leteckých spojení mezi Českou republikou a Čínou. Většina těchto změn se odehraje na jaře 2020.
Firma China Eastern Airlines o jeden sníží počet linek mezi Prahou a Šanghají, dle stránek Zdopravy.cz. Hainan Airlines zrušila všechny lety z České republiky do Pekingu.
socha a jezero
 Společnost se dovolila veřejnost informovat, že China Eastern Airlines zruší od začátku března pondělní spoje mezi městy Praha a Šanghaj. Takto dle jejich serveru oznámila aerolinky českým firmám tuto novinku.
Na začátku jara zmizí spoje mezi Prahou a Pekingem vedené Hainan Airlines. Dle Ministerstva zahraničí není důvod k tomuto kroku známý. Časopis Respekt se vyjádřil, že vidí vliv zhoršení vztahů mezi Českou republikou a Čínou jako jeden z možných důvodů. Především zmínili neshody s představitelstvem města Prahy a nesouhlasem s politikou prezidenta Miloše Zemana.
Linka do Pekingu byla sice nadobro přerušena, avšak China Eastern nestahuje všechny lety, jejich spoje fungují stále. Z Prahy do Šanghaje bude možné momentálně letět několikrát týdně s mezipřistáním v Si-anu.
Momentálně jsou celkem čtyři linky mezi Českou republikou a Čínou. Kromě do Pekingu je možné z Prahy letět do Šanghaje, Si-anu a Čcheng-tu.
čínská lucerna
Dle tiskové mluvčí pražského letiště Kateřiny Pavlíkovové, která odpovídala na otázky serveru Novinky.cz oznámila, že ostatní spojení s Čínou budou nadále dostupné a nebylo letišti oznámeno, že by společnosti měly v plánu tyto linky měnit či rušit.
Letecká spojení s Čínou byla také rozebírána kvůli síření koronaviru. Letiště Ruzyně na rozdíl od jiných letišť nezavádělo zvláštní ochranná hygienická pravidla.
Nedojde tedy k úplnému přerušení spojení s Čínou, ale dá se s jistotou říct, že cestování de této asijské země bude od jara 2020 rozhodně náročnější.