Nakupujte a pomáhejte!

26. 12. 2019 0 Comments

Určitě jste slyšeli pojem chráněná dílna. Pro ty co nevědí co si přesně pod tímto souslovím představit, mám vysvětlení. Důležité je, že to nemusí být jen doslova dílna. Slovíčko chráněná, je však opravdu neopominutelné. Chráněné dílny jsou určeny pro zaměstnání pro lidi s postižením, kteří by jinou práci nezvládli vykonat, udržet ani si jí najít. Dalším významem slova chráněné je to, že tito lidé dostanou férový plat a přistupuje se k nim seriózně, nehledě na jejich znevýhodnění. Zprostředkovatelem jsou velmi často různé stacionáře, kde pro tyto klienty mají i ostatní služby. Činnost může být dost odlišná, ale většinou se vyrábí nějaké výrobky. Co si pod tím představit?

trhy na náměstí míru


·         Keramické výrobky, ať už užitkové jako hrníčky a misky nebo vhodné jako dekorace


·         Jídlo. Může to být buď pečení nebo třeba skládané nakládané sýry nebo utopence


·         Textil, ruční šití, háčkování


·         Výtvarné výrobky


·         Náušnice, šperky

 

Určitě bychom našli i další věci. Důležité je ještě říct to, že spousta výrobků je velmi hezkých a ceny bývají příznivé. Tím, že si věc zakoupíte, podporujete zaměstnávání lidí s postižením a to je určitě dobrá věc. A kde si můžete zmíněné produkty zakoupit?
žena vezoucí invalidní vozík

Možností je mnoho, ale musím říct, že prodej z chráněných dílen jde opravdu s dobou. Není výjimkou, že můžeme nakupovat z pohodlí našeho domova, tedy přes internet. Kdo si raději výrobky prohlídne, než zakoupí, může navštívit trhy nebo různé fler jarmarky. Většinou jsou i sídla kamenných prodejen, kde se věci prodávají. Co se týče jedlých výrobků, produkují se do různých kaváren, kde často jsou také hendikepovaní zaměstnáváni. Tady si zas v klidu posedíte u kafíčka, dáte si dobrý dortík a ještě pomáháte, není to prostě fajn?

Možností, jak nakoupit je myslím si dost. A určitě i výběr je čím dál širší, šperky i keramika potěší každou ženu a zahřeje u srdíčka.