Užijte si domácí wellness

27. 12. 2019 0 Comments

Na pořádný odpočinek není vždy potřeba jezdit do luxusních resortů. Pocit jako v příjemném a pohodovém wellness centru si můžete vykouzlit i v domácích podmínkách. Stačit vám k tomu bude jen pár propriet a jedna hlavní – klid.

Nejdříve je potřeba si svůj wellness den či odpoledne pečlivě naplánovat. Potřebujete k němu totiž dostatek klidu, takže si ideálně vyberte chvíli, kdy budete doma úplně sama a nebude vás nikdo a nic rušit. Dobré je také vypnout si telefon, abyste opravdu zapomněla na všechny starosti všedních dní. Hotovo? Skvělé, můžeme začít s wellnessem!
Relaxující žena

Prvním a vlastně klidně i jediným krokem je koupel. Jestliže nemáte vanu, poslouží i dlouhá a vydatná sprcha, ale vana je pro relaxaci samozřejmě o kousek lepším pomocníkem. Napusťte si tak horkou vodu, jak máte ráda a nezapomeňte přidat sůl, pěnu či koupelové bomby, s nimiž bude koupání ještě o něco větší zábava. Nyní je na řadě úprava prostředí. Zhasněte světla a přineste si dostatek svíček. K vaně si nachystejte sklenici dobrého vína nebo třeba vodu s pomerančem a mátou či meduňkou. Přidat můžete třeba i misku oříšků či jiného vašeho oblíbeného zobání. Nalaďte si svou oblíbenou hudbu nebo si přineste rozečtenou knihu. Nebo se prostě ponořte do horké vody a relaxujte.

Až budete mít pocit, že koupání bylo dost, je na čase pokračovat s dalšími procedurami. Začněte třeba peelingem celého těla. Použít můžete kupovaný, nebo si jej jednoduše vyrobte doma za pomoci hrubozrnné soli či třtinového cukru a olivového oleje. Přidat můžete i kapku vonné esence nebo třeba šťávu z citronu. Peelingem si promasírujte pokožku celého těla a opláchněte. Dalším krokem může být maska na obličej. Pozornost můžete věnovat i vlasům – umýt je, potěšit kondicionérem a maskou.
Luxusní koupelna

Změklá kůže je skvělým načasováním pro pedikúru. Obruste si za pomoci pemzy kůži na patách, promasírujte si chodidla a namažte nohy následně krémem. Pokud máte čas, můžete si nalakovat také nehty.

Po koupeli a kosmetických procedurách pokračujte dalším odpočinkem!