Zajímavá politika

17. 4. 2022 0 Comments

Co byste řekli, kdyby ze světa úplně zmizela politika? Já si myslím, že asi hodně lidí by bylo docela rádo. Protože já osobně znám mnoho lidí, kteří vůbec nemají rádi politiku a doslova jí taky někdo nesnáší. A nevím, jak to vypadá, ale mě politika nechává docela chladno. taky nevím, proč se někdo vůbec může hádat kvůli politice. Já znám opravdu mnoho případů, kdy se lidé pohádali kvůli politice. Proboha proč? Stojí někomu politika za to, aby se lidé pohádali? Je takové zvláštní a je to docela paradox, že se lidé dokážou rozhádat kvůli politice, na kterou třeba například nadávají.

Někdy je politika katastrofa.

Když přeci něco nemám ráda, tak se přeci kvůli tomu nebudu s někým hádat. Nebo vy to máte jinak? Třeba někdo to má naopak. Třeba někdo nemá rád politiku, tak na ní záměrně stále nadává a možná to člověku to přijde zbytečné anebo úplně otravné. Nebo se taky může stát případ, kdy se někdo politikou hodně zabývá a má politiku rád. Třeba někdo čte politiku v novinách anebo jí sleduje velmi často v televizi. A je tedy nad slunce jasné, že se politikou zabývá.

Někdy jsou zákony zajímavé.

A proto jistě neocení fakt, než někdo na politiku bude před ním nadávat anebo pomlouvat politické strany a nebo politické dění. Nevím jak vy, ale mně by to asi možná naštvalo. Vemte si příklad. Třeba budete mít rádi politickou stranu. Budete o ní vědět všechno a budete moc rádi sledovat politické dění v televizi. Potom přijde někdo, kdo vám bude vymlouvat, že tahle politická strana je úplně nejhorší a že politika stojí za nic. A co si o tom budete myslet? Je jasné, že se asi možná urazíte. A odejdete pryč. Nebo začnete to, co začne asi mnoho lidí. Začnete se s dotyčným člověkem kvůli politice hádat. A oheň je na střeše. Takže politika je takové velmi zajímavé téma, které nemusí končit vždycky dobře. Takže se raději budeme o politice bavit střídmě.