Zdobíme své domovy

13. 4. 2020 0 Comments

Asi úplně nejčastěji zdobíme své domovy na Vánoce nebo velikonoční svátky. Ale i během ostatních dnů toužíme po tom, abychom to měli doma hezké a tak si vyhledáváme různé dekorativní předměty, které jsou vhodné do našich domovů. Svým způsobem umí pozvednout temné kouty nebo zvýraznit příliš fádní místa. Možná bychom se podivili, co udělá například s prázdným prostorem obyčejná svíčka. No abychom byli přesní, tak většinou si nebudeme vystavovat doma nějaké obyčejné svíčky, ale spíš takové, které jsou na pohled zvláštní a možná i tak trochu omamné svojí vůní. Při zapálení totiž voní přesně tak, jako květiny či koření, po kterém ponesou potenciál vůně.

svíčky

Proč zrovna takové zvláštní svíčky?

Ač se to někomu může zdát divné, tak právě dekorativní svíčky dokáží vytvořit naprosto úžasnou a jedinečnou atmosféru. Malý planoucí plamínek má v sobě jakési kouzlo, že skutečně dokáže nabudit pocit klidu a jistoty. Možná i díky tomu si mnozí vybírají jako dekoraci právě svíčky. Oheň je svým způsobem symbol, který přitahuje, uvolňuje a dává i pocit jistoty domova. Že je malý, to rozhodně nevadí. Svíčky jsou k zakoupení v různých provedeních. Tenké, silné, nízké, čajové nebo zase příliš noblesní a vysoké. Také mají různé barvy nebo příměsi, kde jsou dekorativní kamínky, květy či jiné předměty. Poté není divu, že jsou na trhu stovky takových výrobků a není zrovna snadné si vybrat.

svíčky1

Dárek, který překvapí

Designové svíčky jsou velmi vhodné i jako dárek. Ke zvláštním příležitostem lze vybrat různé tvary, barvy či provedení. Ruční práce vytváří skutečně uchvacující design výrobku a tak potěší nejen na pohled, ale zároveň i na duši. Vzhledem k tomu, že se skutečně vyrábí z vysoce kvalitního materiálu, což jsou přírodní složky a parafín, který nezklame, není třeba se obávat toho, že by dárek zůstal odložený někde v koutě, kde si ho nikdo nevšimne. Spíše naopak, bude vždy okrasou na všech místech, kam se postaví.