Dekorace pro byty

7. 1. 2020 0 Comments

I když bývají byty malé a nemůžete si tak dovolit umístit do něj větší dekorativní prvky, neznamená to, že musíte žít ve sterilním prostředí, které nebude zase tak moc příjemné. Využijte prostor do posledního volného místa. Překvapí Vás, co vše můžete zkrášlit.
Začneme u nejméně očekávaného místa. U oken. Většinou bývají v bytech již plastová okna, to ale nemění nic na tom, že existují nálepky na sklo. Velikonoční, vánoční, dokonce na den Patrika a podobné události. Když si najdete chvilku, naleznete i takové, které se hodí po celý rok. Čtyřlístky, hvězdičky, různé květinové vzory a podobné. Okna tak mohou hned posloužit i jako místo pro Vaši kreativitu.
vestavné akvárium
Přesuneme se na další svislou plochu, kterou jsou zdi. Zde se můžete vyřádit již více. Obrázky, fotografie i hodiny prostor zdomácní. V posledních letech se vrací do módy umísťování různých tapisérií či nástěnných koberečků místo obrazů. Právě tyto dekorativní prvky mají dokonce dvojí funkci. První je změna vzhledu domácnosti, druhá je zateplovací.
Když už jsme u koberců, vyberte si i nějaké na podlahu. Nemusí to být zrovna koberce celoplošné, mohou to být třeba jen napodobeniny kožešin, různé dekorativní koberečky například pod konferenčním stolkem či před pohovkou a postelí.
Nyní se přesuneme k volnému vnitřnímu prostoru. Nikdy byste nevěřili, co s prázdným bytem udělá i jediná obyčejná rostlina. Pokud nejste zrovna dobří pěstitelé pokojových rostlin, můžete si vybrat i kaktus, který zase tak náročný není a promine Vám i to, když jej zapomenete zalít. Větší rostlina se může stát i dominantou bytu. Pokud se necítíte zrovna na to, abyste něco pěstovali, můžete si venku natrhat luční kvítí do vázy. Trocha zelené byt rozzáří.
Pokojové rostliny
I když to není přímo dekorace, popřemýšlejte, zda nechcete mít doma i nějaké zvířátko. S další živou bytostí je byt ihned přívětivější. Nemusí to být zrovna pes či kočka, ale třeba takové akvárium s rybičkami může sloužit i jako dekorativní prvek.
Porozhlédněte se po bytě a sami uvidíte, kolik místa můžete vlastně využít.