Jak vybrat počítač pro grafika nebo fotografa

21. 2. 2022 0 Comments

Rozhodnout se o nejlepším počítači pro grafický design může být náročné, a to jinak než při nákupu PC pro běžné použití nebo hraní her.

Hlavní otázkou je, jaký počítač pro grafický design je vhodný? Než začnete zkoumat a dostanete se příliš daleko v rozhodovacím procesu, tak zvažte druh práce, kterou děláte, a svůj rozpočet.

Pokud děláte složitou práci ve 3D, budete se pohybovat na horní hranici všech specifikací. Pokud vaše práce spočívá převážně ve 2D, můžete se pohybovat na středním až dolním konci rozsahu.

žena u počítače

Je třeba se zaměřit na operační systém, procesor, paměť RAM, úložnou jednotku, typ a velikost displeje, ale je třeba zvážit i další faktory, jako je hmotnost a přenosnost. Vaše pozornost by se však měla zaměřit na ty, které jsme zmínili jako první.

Počítače pro práci v CAD

V práce v oblasti CAD je na procesoru značně závislý, takže pokud si chcete pořídit nejlepší PC pro práci v CAD, měl by být váš výběr značně závislý na architektuře a rychlosti procesoru.

To ovšem neznamená, že můžete ignorovat další faktory, jako je rychlá paměť, SSD a GPU. Pomalejší hardware může způsobit situaci, kde rychlejší CPU zůstane nečinné, pokud vaše komponenty nedokážou dodat data dostatečně rychle k jejich zpracování. Nejlepší sázkou je tedy rychlý procesor s poměrně optimalizovanými ostatními periferiemi.

Minimální systémové požadavky, jak je navrhuje AutoCAD, jsou téměř k ničemu, protože pokrývají naprosté minimum hardwarových specifikací a neřeší otázku typu dat, se kterými pracujete.

chlap u počítače

Pro menší soubor dat bude stačit poměrně skromná konfigurace, ale pokud pracujete s velkými soubory a zejména s 3D výkresy obsahujícími několik prvků, materiálů, textur, kamery a vykreslovacího prostředí, pak vám rychlejší hardware usnadní práci.

Repasované počítače

Repasované počítače jsou ve většině případů vybírány z vyšších modelových řad výrobce, kde se dbá na vysokou kvalitu, odolnost a výdrž. Nejčastěji se jedná o modely značek Dell, Lenovo, Apple nebo HP a v menším počtu i od menších výrobců.

Díky nízké ceně (slevy v řádech desítek procent) tak ulevíte vaší peněžence a také životnímu prostředí. Nový počítač za cenu okolo 10 tisíc se výkonem a zpracováním tomu repasovanému za stejnou cenu nevyrovná.

Kromě práce v CAD jsou tyto počítače vhodné pro fotografy, nebo když jej potřebujete na střih videa. Nákup vás vyjde výrazně levněji než u zcela nového modelu a díky tomu můžete sáhnout po výrazně výkonnějším modelu.

Repasované počítače pro grafiky jsou nabízeny se zárukou na 2 roky, což je stejné jako u zcela nových PC. Před prodejem jsou počítače pečlivě testovány, takže se k vám PC dostane v bezvadném stavu. U tradičního prodejce Eurotech.cz pak máte již v základu instalovaný i operační systém, takže můžete ihned pracovat.