Kdo má doma schodiště, má velkou zbraň

21. 8. 2022 0 Comments

Točité schodiště jako ozdoba domu

Schodiště odjakživa patřila k ozdobám interiérů i venkovních prostor, stačí se porozhlédnout po některých historických objektech, které jsou v rámci turistických prohlídek volně přístupné. Kupříkladu dřevěné spirálové schodiště vyřezávané z jednoho kusu dubu na lednickém zámku okouzlí snad každého, kdo jej spatří. Velmi působivá jsou i točitá schodiště z kamene, např. na hradě Kokořín ve válcové věži, kde na vás dýchne zvláštní monumentální atmosféra.

točité schodiště

Pokud se rozhodnete nechat zhotovit podobný výrobek i doma, počítejte s tím, že bude oslovovat nejen vás, ale i každou návštěvu, kterou ve svém příbytku přivítáte.

Točité schody mají jen jednu nevýhodu, a sice problematické stěhování. Nemůžete http://happymag.cz/lepsi-zivot/15-tipu-jak-rychle-usnout/ tudy projít s velkou šatní skříní, starožitným psacím stolem nebo chladničkou s mrazákem, proto musíte pečlivě zvážit, kam je umístíte. Na druhou stranu jakmile je doma budete mít, pravděpodobně se po schodech budete chtít procházet alespoň prvních pár dnů, než vám zevšední. Anebo vůbec nezevšední a stanou se vaším věrným průvodcem proti stresu.

schodiště v domě

Jste rozmrzelí a bez nálady? Běžte se proběhnout po schodech

Jdou na vás chmury? Špatně jste se vyspali? Někdo vás otrávil svými hrubými a hloupými řečmi? Pohádali jste se v práci se šéfem? Připadá vám, že máte málo pohybu a že jste příliš leniví?

Na všechny tyto otázky existuje jedna velmi působivá odpověď – běžte se procházet po schodech sem a tam. Třeba jen bez cíle. Vyběhněte si schody pětkrát nahoru a dolů a uvidíte, jak vám to zvedne náladu. Tento pohyb je totiž velmi přínosný pro psychiku, podporuje dobrou náladu a mimo jiné zlepšuje imunitní systém a rozproudí zlenivělou lymfu v těle. Chůzi po schodech lze doporučit každému, kdo má pocit, že potřebuje rychlou vzpruhu, a komu se kvůli tomu nechce vycházet z domu a riskovat další konflikty někde v posilovně.