Mňamky pro štíhlou linii

1. 11. 2021 0 Comments

Také máte pocit, že když se místo výtahu rozhodnete jít po schodech, tak se nějak zadýcháváte již ve druhém patře a že snad ani nedojdete? Supíte při tom jako lokomotiva a říkáte si, že takto tedy už ne, že s tím něco musíte konečně začít dělat? Výborně. Jednou z možností je trochu pozměnit jídelníček, nebo úplně – to se ještě rozhodnete postupně.

štíhlý pas

Co třeba si dát místo obvyklé snídaně, která čítá čaj s cukrem a citrónem, krajíc chleba s máslem a džemem, misku ovesných vloček s medem, rozinkami, kousky ovoce a troškou bílého jogurtu? Bude to na první pohled určitě méně kalorické a zdravější. Prostě stačí se asi více zamýšlet nad tím, co jíme, a půjde to téměř samo. Při představě, že po nějakém čase – třeba už po týdnu, ráno stoupneme na váhu, a ručička bude ukazovat o kilo méně, stojí za tu námahu, nemyslíte? A po nějaké době vysněných 65 kg, které jste měli dříve, když jste se cítili lehčeji, svobodněji a připadali jste si krásnější a mladší, by mohlo znamenat malé vítězství ve vašem předsevzetí, že už konečně zhubnete. Tedy si do svého zápisníčku můžeme napsat první recept na snídani:

vločky, jogurt, ovoce

Ovesné vločky s medem, jogurtem, kousky ovoce a s oříšky

Vločky propláchneme na sítku a dáme je do misky. Přimícháme dvě lžičky medu a ovoce, co dům dá. Tak třeba máme-li v mrazáku borůvky, jahody nebo maliny – tedy sem s nimi. Nemáme-li zamražené sezónní ovoce, tedy se podíváme na ovoce čerstvé. Tak například můžeme do misky nakrájet na kolečka banán nebo kousky jablka či pomeranče, mandarinky. Úplná estráda barev a chutí. Pak je možné přisypat i několik lískových ořechů, ještě lépe kešu (ty jsou měkčí) nebo vlašských ořechů. Navrch dáme asi tři lžíce bílého jogurtu jako zdroj vápníku. Může být klidně netučný, protože ostatní ingredience jsou tak dobré, že snad si ani nejde přát více.

A najednou zjistíme, že jak se člověk zajede, tak jede!