Naši vědci

6. 9. 2021 0 Comments

Věda je v našich životech velmi důležitá a já vím, že mnoho vědců si zaslouží velký respekt. Bohužel je ale stále mnoho lidí, co si to neuvědomují nebo dokonce vědeckou práci shazují nebo z ní mají srandu. Přitom vědci jsou tady jenom pro nás a vymýšlejí a zkoumají všechno, o je pro nás, pro lidstvo, nejdůležitější nebo co zrovna potřebujete. Vždyť kdo vymyslel léky a další potřebné věci? Počítače, auta a tak dále? Za to všechno mohou vědci. Nebo elektřina? Jen si přestavte, kdybychom měli žít jako ve středověku a bez elektřiny. Myslím mže by se to nikomu nelíbilo bez elektřiny by se žilo velmi špatně.

I panely jsou věda.

Nejenom že by byla tma, ale nemohli bychom si, čím svítit, ale taky vaření a teplo by ubylo. Sice je mnoho alternativ, ale i tak. Elektřina je pro nás velmi důležitá stejně jako vynález toalety. Toaleta je taky věda, i když se vám to možná nezdá a čekáte si, že toaleta snad ani nemůže být věd a zajímá vás jak a kdo to prostě vymyslel.

Věda je všude, kam se podíváš.

Toaletu, takovouto divnou věc. Jenže si život zkuste představit bez toalety. Kam byste konali svou potřebu? Dříve se to dělalo do díry nebo doma do kýblů a pak se to lilo normálně ven na ulici, Jistě si dokážete představit ten neuvěřitelný zápach. A taky díky tomu se všude šířily neuvěřitelné nemoci včetně moru a břišního tyfu. Myslím, že vědci na to šli skvěle. Hygiena je pro nás velmi důležitá a je základním stavebním kamenem pro naše zdraví. A ať si každý myslí, co chce, já s vědci souhlasím. Oni zkoumají a snaží se, aby byl náš svět lepší a více dokonalý. Já sama bych si taky přála být vědkyně, ale bohužel moje studijní výsledky nebyly tak skvělé, jak by být měly, takže jsem se spokojila jen s maturitou a jsem pečovatelka v senior centru. Myslím, že je to taky velmi pěkná a záslužná práce, start se o nemocné a staré lidi. Vždyť někdo dělat přeci musí.