Vyberte si vhodnou elektronickou cigaretu – Co je důležité zvážit, aby vám vyhovovala?

14. 9. 2021 0 Comments

Kouříte a chcete přestat? Nebo byste rádi přešli na jiný způsob kouření? Elektronické cigarety jsou stále oblíbenější, jak je ale dobře vybrat? Na čem záleží? 

Vyberte si vhodnou elektronickou cigaretu – Co je důležité zvážit, aby vám vyhovovala? 

Kouření je neřest, ale stále hodně oblíbená neřest. Stále více kuřáků ale přechází na elektronické cigarety. Důvodů je mnoho, jde o zdravější způsob kouření, navíc z elektronických cigaret nejde zápach, kouřit se dají téměř všude a to i dokonce na místech, kde je to jinak zakázané. Elektronické cigarety můžete kouřit i doma nebo v restauracích. Chcete na tento jiný způsob kouření přejít také? A přemýšlíte, jakou elektronickou cigaretu si vybrat? Tohle všechno byste měli dobře uvážit. 

kouření elektronické cigarety

Jak velký jste kuřák? 

Ano, právě to, jaký jste kuřák, tedy to, kolik cigaret denně vykouříte nebo jak silné cigarety kouříte, by mělo vaše rozhodnutí ovlivnit jako první. Elektronická cigareta by vám měla být schopna plně vynahradit klasické cigarety a to není jen tak. Nejde o klasický tabák a tak je třeba vybrat dostatečně silnou náplň s obsahem nikotinu, který vám klasické kouření vynahradí, aniž byste pozorovali rozdíl. Což může být zpočátku celkem problém. Pak také platí, že čím větší cigareta elektronická a čím silnější náplň, tím byste měli být větší kuřák. Jestliže jste ale kouřili jen pár cigaret denně a jste zvyklí na slabé cigarety, je lepší pořídit si menší elektronickou cigaretu a do ní kupovat jen slabší náplně s menším obsahem nikotinu a jiných látek. V opačném případě, by vám kouření elektronické cigarety nechutnalo a brzy byste to asi i vzdali. 

elektronické cigarety

Pozor na baterii 

Výdrž náplně je také důležitá, po ruce byste měli mít vždy náplně náhradní k doplnění. Ovšem ještě důležitější je výdrž baterie. Jako u mobilních telefonů nebo jiných elektronických přístrojů, je baterie to nejdůležitější. Výdrž se samozřejmě odvíjí i od toho, jak často budete elektronickou cigaretu kouřit. V případě, že ale jdete někam na delší dobu a nebudete si mít možnost někde svou cigaretu dobít, je možné pořídit si náhradní baterii, někdy můžete mít pro jistotu i dvě elektronické cigarety. 

Elektronické cigarety si již oblíbila celá řada lidí, zkusíte to také?