Už žádný písek v plavkách

23. 8. 2021 0 Comments

Těšíte se na pláž, ale jste rozmrzelí ze všudypřítomného písku, který se lepí nejen na tělo, ale také na ručník a nedá se pořádně vyklepat. Pořiďte si praktickou a skladnou plážovou podložku.

Plážová podložka

Skládací plážová podložka vám zajistí maximální pohodlí a odpočinek na pláži, aniž byste museli neustále ze sebe oklepávat písek. Skládá se z několika nepřilnavých vrstev a izoluje od přílišného tepla i chladu.
Můžete ji použít kdekoliv, i na terase nebo trávníku na chalupě. Nedostanou se do ní nečistoty, nejen písek, ale i drobné kamínky či hlína. Dá se snadno složit na minimální rozměr, který jednoduše přenesete sebou. Podložky na pláž jsou velmi lehké a vyrábějí se z různých materiálů i v mnoha provedeních.

Obrázek1

Různá provedení plážových podložek

Klasická podložka měří kolem 90 cm a je pro jednu osobu. Jde lehce složit a je snadno přenositelná kamkoliv potřebujete.
Podložka na pláž s opěradlem je složitelná a vyrobená z pevného kovového rámu s látkovou výplní. Na této podložce si můžete i číst, sledovat krajinu nebo dávat pozor na děti. Je polohovatelná a vybavena kapsou, kde si dáte opalovací krém nebo jiné drobnosti.

Plážová deka se vyrábí v hezkých veselých barvách a jde složit do rozměru malé tašky. Je vyrobena ze dvou vrstev, z nichž spodní je voděodolná. Skvěle poslouží většímu množství lidí na písku, trávě i plážích s kamínky.
Skládací plážová podložka je vhodná jak pro jednu osobu, tak také pro větší počet. Snadno se vejde do ruky, na kolo nebo do auta.

Kvalitní materiály

Skládací podložka na pláž je vyrobena z různých materiálů. Molitanové plážové podložky jsou měkké, lehké a výška molitanu sahá maximálně do dvou centimetrů, takže nezabírají moc místa při přenášení.
Plážové podložky z polyesteru jsou omyvatelné a nenáročné na údržbu. Zároveň skvěle izolují od vlhkosti, která na zemi často bývá, obzvláště když padne rosa. Tento materiál dlouho vydrží.
Plážové podložky z rákosu skvěle vypadají, zanechávají si přírodní dojem a zároveň jsou vybaveny hliníkovou vrstvou, která izoluje od chladu. Bambus je velmi lehký materiál a příjemný na dotek.

Obrázek2

Na co myslet při pořízení plážové podložky

Při pořízení plážové podložky dbejte především na to, aby byla skladná a složitelná do malé taštičky. Budete ji často přenášet nebo převážet na různá místa. Zvolte si model podle toho, jestli potřebujete podložku jen pro sebe nebo ji využije celá rodina či na posezení s přáteli. V tom případě je lepší plážová deka.
Výhodou je rovněž snadná omyvatelnost od nečistot a případně možnost podložku celou vyprat nebo vymáchat ve vodě. Některé modely mají snímatelnou textilní vrstvu, která se dá vyprat také v ruce nebo i pračce.
Vyrábí se v mnoha barevných variantách, jak nenápadné jednobarevné, tak s různými vzory. Můžete si pořídit stylovou s mořským vzorem, pestrobarevně pruhovanou, s květinami, jemnými vzory nebo moderními geometrickými obrazci, či mandalami.